ONLİNE PSİKOTERAPİ

ONLİNE PSİKO-TERAPİ ETKİLİ OLMAZ DİYE DÜŞÜNENLER DİKKAT!

YARDIM ALMAYI ERTELEMEK ZORUNDA DEĞİLSİNİZ!!

Psikoloji bilimi günümüzde yüz yüze görüşmenin zor olduğu özel durumlarda tüm psikoterapi yöntemlerini online uygulayabilme sürecine dönüştürmeye başlamıştır. Yani psikoterapiyi online uygulama kararını psikologlar keyfi olarak kendi başlarına veremezler. Bilimsel olarak uygulanacak yöntemlerin online uygulanmasına uygun olduğu kararı psikoloji biliminin etik kurulu tarafından onaylandıktan sonra online psiko-terapi uygulanmaya başlanmıştır. Psikoloji biliminin psikoterapi yöntemlerinde bu dönüşümü sağlarken dayandırdığı etik kurallar, yüz yüze yapılan psikoterapi seanslarının dayandığı 4 etik kuralla aynıdır. Eğer internetiniz sayesinde telefonunuzla ya da bilgisayarınızla karşınızdaki uzmanla görüntülü olarak 1. Karşılıklı göz teması kurulabiliyorsa 2. Psikoloğun danışanını kesintisiz ve ön yargısız dinleyip kabul edebilme eğitimine ve donanımına sahip ise 3. Danışan ve psikolog birbirini kesintisiz duyup konuşabiliyor ise ve son olarak 4. karşınızdaki uzmanın size psikoterapi uygulayabilecek bilimsel yöntem ve tekniklere hakim ise psikoterapi sürecinizi ertelemek zorunda değilsiniz. Yüz yüze terapide de online terapide de esas alınan temel kriter danışanın ve psikoloğun nerede olduğu değil birbirlerine dönük olup olamadıklarıdır. Çünkü uzman psikolog danışanıyla yüz yüze de olsa internetin diğer ucunda da olsa aynı eğitim, donanım, bilimsel bilgi, beceri ve yeteneklerine dayanarak danışanıyla psikoterapi sürecini ilerletecektir.

ONLİNE PSİKOTERAPİ NEDİR?

Online psikoterapi; profesyonel ruh sağlığı hizmetinin Skype, Zoom, WhatsApp gibi uygulamalar üzerinden sesli ve görüntülü olarak gerçekleştirilmesidir.

MUTLU YAŞAM PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK MERKEZİMİZDEN ONLİNE TERAPİ ALMANIN AVANTAJLARI NELERDİR?

Nerede olursanız olun, alanında uzman psikologlarımızla görüşme sağlayabilirsiniz.
Online psikoterapi ortamı Covid19 pandemi sürecinde öncelikli olarak tercih edilen en güvenilir yöntemdir.
Zamandan tasarruf etmenize yardımcı olur.

Bulunduğunuz ortamdan psikologla görüşmenizi başlatarak seansa gelmek için en az 1 saat öncesinden yola çıkıp fazladan zaman harcamanızı da engelleyerek ulaşım, park yeri arama, ekstra yol masrafı harcama, sıra bekleme gibi sıkıntılar yaşamamanızı sağlar.
Psikoloğunuzla size uyan esnek seans saatleri ayarlamak kolaylaşır.

ONLİNE PSİKO-TERAPİ HİZMETİNİ NASIL ALABİLİRSİNİZ?

Mutlu Yaşam Psikolojik Danışmanlık Merkezimizi arayarak yüz yüze seanslarda olduğu gibi sizlere uygun gün ve saatlere randevu oluşturulur. Kendinizi terapide anlatacaklarınız için konuşmaya rahat hissettiğiniz, dikkatinizin dağılmayacağı bir ortamda WhatsApp, Zoom, Skype ya da tercih ettiğiniz farklı bir internet uygulaması üzerinden psikoterapi seansınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Randevu için: 0533 4425460- 0282 2630434
Sağlık ve sevgiyle kalın…