Ergenler İçin Uygulanan Dikkat Testleri

ERGENLER İÇİN UYGULANAN DİKKAT TESTLERİ

Aşağıda kısaca tanımlanan tüm testler Mutlu Yaşam Psikolojik Danışmanlık Merkezinde Uzman psikoloğumuz tarafından profesyonelce uygulanıp raporlanmaktadır. Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

DİKKAT EĞİTİM DÜZEYİNİ BELİRLEME TESTİ:

(5-10 yaş ve daha üzeri yaşlar için)

DİKKAT EĞİTİM DÜZEYİNİ BELİRLEME TESTİ:Test Uygulama: 5-7yaş aralığı, 8-10 yaş aralığı ve 10 yaş üzeri olmak üzere 3 farklı yaş kategorisine uygulanabilmektedir. Test, dikkatin hangi alanda (görsel odaklanma, seçicilik, süreklilik, hız, görsel ayrımlaştırma, dikkat kaydırma, zihinsel dayanıklılık, işitsel odaklanma, geribildirim, işitsel ayrımlaştırma, göz-el koordinasyonu vb.) daha güçlü ya da daha zayıf olduğunu anlayabilme, dikkat eksikliğinin nedenlerini önceden belirleyebilme amacıyla çocuklara ve ergenlere uygulanabilmektedir.

D2 DİKKAT TESTİ:

(9- 60 yaş için)

D2 DİKKAT TESTİ: Test Uygulama: Seçici dikkati ve zihinsel konsantrasyonu belirlemek için geliştirilen bir test olup, 9-60 yaş arası bireyler için kullanılabilen, bireysel ve grup şeklinde uygulanabilen bir testtir.

BURDON DİKKAT TESTİ:

(10-20 yaş için)

BURDON DİKKAT TESTİ (10-20 yaş)Test Uygulama: 10-20 yaş aralığındaki bireylere uygulanabilen, dikkat eksikliği problemi yaşayan öğrencilerin dikkat ve odaklanma düzeylerini belirleyebilmek amacıyla bireysel ve grup şeklinde uygulanabilen bir testtir.